VAGINÁLNÍ NAPÁŘKA NEBO SEDACÍ KOUPEL PRO PODPORU OTĚHOTNĚNÍ

02.02.2023

Jde o kombinaci bylin, páry a tepla pro léčebný a ozdravný proces reprodukčního systému ženy, pro podporu zdravé plodnosti a otěhotnění přirozeným způsobem. Tato metoda Vaginální napářky nebo sedacího koupele se využívá již po celá staletí po celém světě. U nás v ČR jsem jí měla v lázních po mimoděložním těhotenství. Nedá se to ani srovnat, když si ji jednoduše uděláte v příjemném prostředí vašeho domova, v teple, při svíčkách či relaxační hudbě.
Životadárné léčivé bylinky jsou umístěny v horké vodě, přičemž jejich léčivé vlastnosti jsou uvolňovány a přenášeny přes bylinnou páru na porézní sliznici vulvy a dovnitř vagíny, kde jsou absorbovány do krevního oběhu a zároveň se tak dostávají až k vnitřním ženským pohlavním orgánům, ke kterým by se toto ozdravné bylinné teplo jinak nedostalo. Bylinky krásně účinkují rovnou zevnitř na dělohu, vaječníky a vůbec celý reprodukční systém ženy.
Napářka napomáhá ke zmírnění stagnace a chladu v těle (dle TČM), zlepšení prokrvení reprodukčních orgánů, zvýšení cirkulace kyslíku a živin do dělohy a uvolnění svalů pánevního dna...• Pomáhá vyčistit a obnovit děložní sliznici• Podpoří růst děložní sliznice potřebné k uhnízdění vajíčka• Pomáhá vyživovat dělohu a zvyšovat průtok krve, aby byla připravena k přijetí oplodněného vajíčka (embrya)• Podpoří funkci žlutého tělíska a pomůže vajíčkům uzrát• Výrazně snižuje bolesti menstruačního cyklu• Zbaví vás tmavé krve na počátku nebo na konci menstruace• Snižuje příznaky spojené s endometriózou• Zlepší pravidelnost menstruačních cyklů• Snižuje chronické vaginální / kvasinkové infekce• Zrychlí hojení dělohy po porodu• Pomáhá při hojení po epiziotomii • Zvyšuje libido

Dopřejte sebe a svému tělu úžasnou relaxaci a hluboké uvolnění vašeho těla vaginální napářkou i v průběhu přípravy na IUI nebo IVF (doporučeno zahraničními IVF klinikami):
1) Pokud chcete podpořit růst sliznice během vašeho přirozeného menstruačního cyklu, provádějte si napářku jednou po skončení menstruace a jednou před ovulací, ale ještě předtím než dojde k pohlavnímu styku, aby nedošlo k přehřátí spermatu.
2) Pokud berete Clomid (lék na podporu plodnosti, v ČR se tento lék jmenuje Clostilbegyt), proveďte si napářku v den, kdy začínáte lék užívat, poté těsně před ovulací, a před umělou inseminací (IUI). Vedlejší efekt Clomidu může být snížení cervikálního hlenu a napářka jej pomůže zase zvýšit.
3) Pokud se připravujete na IUI léky aplikovanými injekčně, proveďte si napářku v den, kdy si aplikujete první injekci a poté ráno před provedením IUI procedury. Napařování před IUI napomůže zkapalnět cervikální hlen, což zjednoduší zavedení katetru přes děložní hrdlo.
4) Pokud se chystáte na IVF (In vitro fertilizace), proveďte si napářku první den, když začnete s medikací a jednou ráno před transferem. Napařování ráno před IVF napomůže zkapalnět cervikální hlen, což zjednoduší zavedení katetru přes děložní hrdlo.
Zdroj a více info o napářke: www.harmoniezeny.czwww.sebevedomarodina.czwww.aimwellnessclinic.com
Na závěr ještě KONTRAINDIKACE:-Těhotenství do 38. týdne- od ovulace dále-Kvasinky - zde nelze říci jednoznačně, někomu napářka může pomoci, zvláště u chronických stavů.-Probíhající zánět - teplo zánětu, který je horké povahy nesvědčí. -Menstruace, či krvácení mimo cyklus - hnědé špinění nevadí-Nitroděložní tělísko