Výhody cvičení svalů pánevního dna

26.01.2023

Cvičení by mělo předcházet ošetření se záměrem přípravy a normalizace svalového napětí. Bylo zjištěno, že silnější a pružnější svaly s kvalitnějším hlubokým čitím usnadňují porod, zabraňují výhřezu pochvy a dělohy a zlepšují sexuální funkce. Cvičení má také pozitivní vliv na procesy stárnutí a regeneraci po porodu. Zařazení přerušovaného močení do každodenního cvičení se ukázalo být nevhodným, protože zvyšuje riziko vzniku zánětů močové trubice i močového měchýře. Při močení by žena naopak měla být relaxovaná, aby nedocházelo k zadržování (retenci) moče a případnému přemnožení bakterií v močovém měchýři.
Pro zpevnění svalů pánevního dna se ve fyzioterapii využívají metody jako: cvičení dle Ludmily Mojžíšové, Heleny Hermachové, Cantienové, dle Alexandra nebo různé jógové prvky.

CVIČEBNÍ POMŮCKA EDUCATOR

Rehabilitační pomůcka poskytující zpětnou vazbu o správnosti pohybů svalů pánevního dna při jejich aktivaci během cvičení. Pomáhá porozumět vlastnímu tělu a posílit svaly v intimních oblastech, které jsou důležité pro zdraví i pocit jistoty. Anatomický tvar interní části pomůcky napomáhá kopírovat pohyby vnitřních stěn pochvy. Tyto pohyby indikují, jak jsou stahovány svaly pánevního dna. Externí část pomůcky EDUCATOR je vizuální zpětnou vazbou o správnosti pohybů, zda se svaly pánevního dna stahují správně nebo nikoliv.