Co je to fyzioterapie?

07.12.2022

Fyzioterapie - z řeckého physis - síla přírody a therapie - léčení, je léčebná metoda využívající vzájemně provázaný, koordinovaný proces, jehož základní náplní je minimalizovat přímé nebo nepřímé důsledky zdravotních potíží jedinců s cílem optimálního začlenění do společnosti. Využívá přirodních podnětů k zachování či obnově zdraví.

V dnešní uspěchané době přibývá psychických a emocionálních problémů, které se nesporně promítají do našeho fyzického zdraví. U žen je to většinou sedavé zaměstnání, málo pohybu. Takto vzniklé bloky a napětí v oblasti pohybového aparátu a malé pánve mohou způsobovat svalové spasmy, které vedou např. k bolestem šíje, hrudní a bederní páteře, migrenózním stavům či problémům s otěhotněním, menstruací, inkontinenci, což vede k celkové fyzické nepohodě.

Na terapiích s klienty vyšetřím příčinu těchto potíží a následně sestavím individuální plán, který nám pomůže u každého klienta individuálně směřovat k hlavnímu cíli, který je u každého jiný ( touha po dítěti, zmírnění bolesti zad, zad v období těhotenství či po porodu atd.).

Jedna z hlavních terapií, které se věnuji je metoda Ludmily Mojžíšové. Můžeme, zde zahrnout jak léčbu funkční sterility, tak i další blahodárné účinky této metodiky a to ovlivnění premenstruačního syndrom, kostrčového syndromu, inkontinenci, menopauzu, období těhotenství a porodu, stav po gynekologických operací atd.